TYNKOWANIE MASZYNOWE. TYNKI NAKŁADANE MASZYNOWO. TECHNOLOGIA TYNKOWANIA MASZYNOWEGO

Ekotynk.pl

zadzwoń do nas
604-601-462

Technologie

Tynki, czyli powłoki z zapraw pokrywające powierzchnię ścian, stropów, belek, filarów i innych części budowlanych, mające estetyczny wygląd i zabezpieczające powierzchnie przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych i izolujące budynek przed stratami ciepła. Zanim zostanie przeprowadzone tynkowanie, powinny zostać zakończone wszystkie prace związanie z doprowadzeniem budowy do stanu surowego, powinny być położone instalacje (elektryczna, wodna i kanalizacyjna), powinny zostać zamurowane przebicia i bruzdy, osadzone ościeżnice okienne i drzwiowe. Podstawowymi normami określającymi warunki prac tynkarskich określone są w PN-70/B-10100 oraz PN-65/B-10101.

W zależności od miejsca wykonania rozróżnia się tynki zewnętrzne i tynki wewnętrzne. W zależności od użytej zaprawy rozróżnia się tynki wapienne, cementowo – wapienne, cementowe, gipsowo – wapienne, gipsowe, cementowo – gliniane. Natomiast podział ze względu na technologie wykonania tynki dzielimy na:

Dobre wykonanie tynków i ich trwałość w dużej mierze zależy od właściwie przygotowanego podłoża. Dlatego istotnym jest, aby przy dokonywaniu wyboru ekipy budowlanej, murującej przegrody i ściany zwrócić szczególną uwagę na dokładność wykonywania prac murarskich. Powierzchnie pod tynki powinny zapewniać dobrą przyczepność zaprawy, powinny być trwałe, sztywne i nie powinny zmieniać wymiarów.

 

 

napisz do nas

imię i nazwisko / nazwa firmy

adres email

temat

Treść wiadomości

wpisz kod z obrazka captcha